Hakkımızda

Hakkımızda

20240217_110044-01
Uzman Klinik Psikolog, MD, MSc

Dr. Derya MÜFTÜOĞLU

Ankara'da doğan Doktor Derya Müftüoğlu, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ankara Kurtuluş Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimine devam etti ve 1990 yılında mezun oldu. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Ayrıca, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı'nda Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Doktor Derya Müftüoğlu, Psikoterapi Enstitüsü'nde 3 yıl süren toplam 1080 saatlik Bütüncül Psikoterapi eğitimi aldı. Ayrıca, çeşitli psikoterapi yöntemleri üzerine çalışmalar yaptı ve Analitik Hipnoterapi metodunun Yeme Bozuklukları üzerindeki etkinliğini Bilişsel-Davranışçı Psikoterapi yaklaşımıyla karşılaştıran bir tez çalışması gerçekleştirdi.

20 yıl boyunca kamu hizmetinde görev yaptıktan sonra serbest olarak çalışmaya başlayan Doktor Derya Müftüoğlu, psikoterapi alanında özellikle Bütüncül Psikoterapi, Dinamik Psikoterapi, Duygu Odaklı Psikoterapi ve İlişkisel Psikoterapiler üzerine çalışmalar yürütmektedir. Kişilik bozuklukları, Yeme Bozuklukları, bireysel terapiler, evlilik ve çift terapileri, ilişki bozuklukları, Bedensel Belirti Bozuklukları (Psikosomatik Bozukluklar), Panik Atak, Anksiyete (kaygı bozuklukları), Kayıp ve Yas bozuklukları, Depresyon, Takıntı-Zorlantı bozuklukları, Travma ve Post Travmatik Stres Bozuklukları gibi konularda psikoterapi uygulamaları yapmaktadır.

Ofisimiz