GRUP TERAPİSİ NEDİR ?,

Kişilerin  belli konularda benzer durumda olan kişilerin bir arada olarak yapılan  ve konunun uzmanı ile birlikte kişilerin mevcut problemlerini çözmek için  bu şekilde  çalışmak bazı kişilere daha kolay gelebilir  ve başarıyı arttırabilir.yanlız olmadığını ve bu tür problemlere başka insanlarında sahip olduğunu görmek bazen rahatlatıcı olabildiği gibi ,problemlerin çözülebilir olduğu ve diğer kişilerin duygu ve görüşlerini bir uzman eşliğinde karşılıklı konuşabilmesi ve uzman yorumuyla yararlı noktalara varılması ,son derece geliştirici ve ufuk açıcı olabilmektedir.

image167a

Öfke kontrolü ,sınav kaygısı ,madde kullanımı ,ergenlik problemleri gibi sorunlar grup gündemi için örnek teşkil edebilir.. Böyle durumda merkezimizde sunulan grup danışmanlığı çalışmalarına katılmaları önerilebilir ya da kişi kendi bunu talep edebilir. Örneğin: Sınav kaygısı yaşan gençlerin bir araya gelerek bu sorunu çözmeleri için çalışmaları gibi . Bireysel veya çift danışmanlığı devam ederken de grup çalışması aynı anda sürdürülebilir.

image167b

 

 

BİREYLERE VEYA AİLELERE EĞİTİM AMAÇLI GRUP ÇALIŞMALARI

Merkezimizde  yaptığımız çalışmalardan biride ,henüz  sorunlar ortada yokken yeni oluşum ve başlangıçlar içinde olan birey ve çiftler için de ileriye dönük kişilerin işine yaracak becerilerini ve başetme yöntemlerini geliştirecek grup çalışmaları sunmaktadır. Sınavlara hazırlanacak öğrenciler ,iş yaşamına atılacak gençler ,yeni bebek bekleyen aileler ,evliliğe hazırlanan  çiftler , şehir ve iş değiştirme aşamasında kendini değişime hazır hissetmek isteyenler , aynı hedefe sahip danışanların bir arada bulundukları grup anlayışı ve dayanışmasının dinamiği olumlu etkilediği başarılı çalışmalara imza atmaktayız.