lllogok

ÖZEL LİMAN AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE DANIŞMANLIK SÜRECİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER:   

                                                      

* Özel Liman Aile Danışma Merkezinde danışmanlık süreci nasıl başlıyor?

 *Özel Liman Aile Danışma Merkezini danışmanlık süreci ön görüşme ile başlar.

* Özel Liman Aile Danışma Merkezinden ön görüşme randevusu nasıl alınır?

Özel Liman Aile Danışma Merkezini aradığınızda, size uygun olan gün ve saatte için ön görüşme randevusu verilir.

*Ön Görüşme sürecine dair merak ettikleriniz?

d1*Merkezimize başvuru nedeni olan sorununuzla ilgili detaylı bilgiler elde edilmesi ve izlenecek yolun belirlenmesi açısından ön görüşme oldukça önemlidir.  Ön görüşme sırasında size ait gerekli bilgiler ilk görüşme formuna kaydedilir. Ön görüşme randevusunun içeriği sizin yardım almaya ihtiyaç duyduğunuz hususlarda danışmanınızla paylaşacağınız probleminizin ne olduğu, problemin sizin üzeriniz de yarattığı olumsuz etkiler, ruhsal sıkıntılar ve problemin gelişme süreci hakkında danışanınızla paylaşımlarınız önem kazanacaktır.

Sizin de danışmanınızı ve merkezimizi tanıyarak, merak ettiklerinizi sorabileceğiniz, Merkezimizde sorununuza yönelik gerekli yardımı alabileceğinize dair ön kanı oluşturabileceğiniz bir görüşme öncülü içerir.

Ön görüşme sonucuna göre danışmanınız size en yararlı olacak biçimde sonraki seanslarınıza yönelik bir görüşme planı belirlemesini takiben merkezimizdeki ön görüşme randevunuzdan ayrılmanız mümkün olacaktır.

* Danışanların Gizlilik Haklarının Korunması

      d2Özel Liman Aile Danışma Merkezinde yapacağınız görüşmeler gizlilik altında muhafaza edilerek, korunması meslek etiği ve danışan haklarının korunması ilkeleri açısından özel liman aile danışma merkezinin güvencesi altında danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Ön görüşme esnasında ve sonraki seanslarda danışmanınızla paylaştığınız kişisel bilgileriniz ve sorunlarınız Merkezimiz için gizlilik ilkeleri kapsamındadır. Bu nedenle, bu bilgiler hiç bir şekilde bir başkasına açıklanamaz.

*  Özel LİMAN Aile Danışma Merkezinde seans süresi ne kadardır?

     Merkezimizde, danışmanlarımızın sizinle yapacağı ön görüşmede planlanmış olan seanslara geçildiğinde; bu süreçte Bireysel danışmanlık hizmeti seans süresi 50 dk.,  Aile veya Gruba yönelik danışmanlık süresi ise  90 dakika olarak uygulanmaktadır.

     Seanslar haftada bir kez yapılmaktadır, olağan dışı kriz durumlarında bireyin yada ailenin ihtiyacına paralel olarak gerekli durumlarda seans sayısında değişiklik olması mümkündür.

      Özel LİMAN Aile Danışma Merkezinde ön görüşme ile planlanan bireysel danışma seanslarınız devam ederken da konunuza destek olacak grup çalışmaları da merkezimiz de onlara da katılarak daha fazla yarar elde etmeniz mümkün olacaktır.

 * Özel LİMAN Aile Danışma Merkezinden aldığım randevumun tarihini ya da saatini değiştirmem gerekiyorsa ne yapmalıyım ?

Belirlenmiş seanslara düzenli ve vaktinde iştirak etmek, danışmanlık sürecinin etkin ve yararlı olması bakımından önem taşımaktadır.

dMerkezimizden ön görüşme için aldığınız randevunuza vaktin de gelmeniz önemlidir,  randevu saatinize 15 dk. geciktiğiniz durum da sizden sonra ki danışanların randevularını ihlal edeceğinden ötürü sizin için yeni bir randevu tarihinin belirlenmesi gerekli olacaktır. Bu maksatla, randevunuza gelmenize mani bir durumunuz söz konusu ise Merkezimizi arayarak randevu tarihiniz den 24 saat öncesinde bilgilendirmeniz uygun olacaktır.

     Özel LİMAN Aile Danışma Merkezine ulaştığınız da danışmanınızın sizin için uygun yeni bir randevu belirlenerek size bildirilecektir.

Ön görüşme ile ilgili bilgi almak Liman Aile Danışma Merkezini arayabilirsiniz…

                                        400_F_28217183_JK0umQqBEWv9VkMpFms1CvFObK9VyHo8

0312 229 0 119 – 0537 285 44 99